راهنمای شستشوی فرش

Untitled-1

راهنمای شستشوی فرش:
جهت شستشوی فرش حتی الامکان از مواد شوینده مانند صابون مایع، مایع ظرفشویی و پودر دستی استفاده شود. در این روش مقداری پودر دستی و یا مایع ظرفشویی در آب حل شود. در ادامه از کف حاصله جهت تمیز نمودن فرش استفاده گردد. همچنین موارد زیر پیشنهاد می گردد:
۱_ در صورتی که جهت شستشوی فرش از خدمات قالیشویی استفاده می‌کنید حتما قالیشویی مورد نظر معتبر باشد تا از آسیب رسیدن به فرش جلوگیری شود.
۲_ فرش را فقط با کف صابون و یا کف حاصله از مایع ظرفشویی و آب ولرم بشویید و از ریختن موارد سفید کننده مثل وایتکس، مواد شوینده اسیدی یا مواد قلیایی مانند شامپو فرش های متفرقه که باعث از بین رفتن رنگ فرش می‌شود جدا خودداری فرمایید.
۳_ از تا زدن فرش خودداری کنید و فقط فرش را به صورت رول حمل نمایید.
۴_ فرش را پس از اتمام شستشو با آب در محل شیب دار یا شیب تند، پهن یا از جایی آویزان کنید. فرش را به صورت یکنواخت پهن نمایید تا هیچ جایی از آن چروک نشود.
۵_ بعد از شستن فرش های ابریشم گونه حتما روی آن بخار شور کشیده شود.

راهنمای خشک کردن فرش:
۱_ از آویزان کردن یا پهن کردن فرش روی چمن، یا قراردادن فرش در معرض تابش شدید آفتاب، خودداری کنید. استفاده از حرارت مستقیم وسایل گرمازا برای خشک کردن، مانند: بخاری، شومینه، رادیاتور و … به فرش آسیب می‌رساند.
۲_ برای خشک کردن رطوبت قسمتی از فرش، به کمک اسفنج، حوله یا پارچه پنبه‌ای آب را جمع آوری کرده و سپس قسمت مرطوب را در مقابل آفتاب ملایم قرار داده یا به وسیله حرارت ملایم سشوار دستی از پشت و روی فرش آن را خشک نمایید.

مطالب مشابه

insta10

نگهداری فرش

جارو کردن : به طور متوسط یکبار در هفته فرش...

Untitlesdsdd-2

راهنمای خرید و نگهداری از فرش

راهنمای خرید و نگهداری از فرش در خرید فرش ماشینی...

slider2-1024x461

راهنمای نگهداری صحیح فرش

راهنمای نگهداری صحیح فرش: ۱_ سرو ته کردن فرش جهت پا...